ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 15-16/6/2024

15/06/24 ΛΙΝΤΟ 10:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ MIKTO U11 5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2 15/06/24 ΛΙΝΤΟ 11:30 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U14 ΑΓΟΡΙΑ 4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΑΣΚΗΣΗ 15/06/24 ΛΙΝΤΟ 13:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ MIKTO U11 5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ ΟΦΗ 2 15/06/24 ΛΙΝΤΟ 14:30 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U14 ΑΓΟΡΙΑ 5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ 1 ΗΡΑΚΛΕΙΟ 15/06/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 16:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U14 ΑΓΟΡΙΑ 5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΑΟ ΓΙΟΥΧΤΑΣ 15/06/24 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 12:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ MIKTO U11 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟ BC ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ 15/06/24 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 13:30 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U14 ΑΓΟΡΙΑ 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΓΟΡ 3…

Διαβάστε περισσότερα

Το μπάσκετ είναι στο αίμα μας!

Η 14η Ιουνίου εορτάζεται παγκοσμίως ως η Ημέρα Εθελοντή Αιμοδότη, σηματοδοτώντας την αξία της προσφοράς αυτού του ύψιστου δώρου ζωής σε όσους το έχουν ανάγκη. Για τους Έλληνες, ωστόσο, η 14η Ιουνίου σηματοδοτεί και μία ημέρα-ορόσημο για το άθλημα της καλαθοσφαίρισης, με την κατάκτηση του Ευρωμπάσκετ το 1987. Πρόκειται για μία ημέρα που έμελλε να αλλάξει για πάντα τον ελληνικό αθλητισμό και να αναδείξει την Εθνική μας ομάδα μπάσκετ ως την «επίσημη αγαπημένη» στο μυαλό και τις καρδιές όλων….

Διαβάστε περισσότερα

Τελικό πρόγραμμα αγώνων 8-10/6/2024

08/06/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 13:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ MIKTO U11 4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ ΟΦΗ 1             08/06/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 14:30 ΤΟΥΡΝΟΥΑ MIKTO U11 5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ             08/06/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 16:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U14 ΑΓΟΡΙΑ 4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ 2 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.             08/06/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 17:30 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U14 ΑΓΟΡΙΑ 4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΣΚΗΣΗ ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ             08/06/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 19:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U14 ΑΓΟΡΙΑ 5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ…

Διαβάστε περισσότερα

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 1-2/6/2024

01/06/24 ΛΙΝΤΟ 10:30 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U12 ΑΓΟΡΙΑ 4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ ΗΡΟΔΟΤΟΣ 01/06/24 ΛΙΝΤΟ 12:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ MIKTO U11 5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2 01/06/24 ΛΙΝΤΟ 13:30 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U13 ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΑ ΑΓΟ 3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΑΣΚΗΣΗ 01/06/24 ΛΙΝΤΟ 15:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ MIKTO U11 5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΟΦΗ 2 01/06/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 15:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ MIKTO U11 4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΣΚΗΣΗ ΟΦΗ 1 01/06/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 16:30 ΤΟΥΡΝΟΥΑ MIKTO U11 4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ 01/06/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 18:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U12 ΚΟΡΙΤΣΙΑ 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ…

Διαβάστε περισσότερα

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΡΗΤΗΣ

1 oς αγώνας 26/05/24    16:00 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ 2 oς αγώνας 29/05/24 20:00 ΛΙΝΤΟ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ 3 ος αγώνας 02/06/24 18:00 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ (εάν χρειαστεί)

Διαβάστε περισσότερα

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 25-29/5/2024

25/05/24 ΛΙΝΤΟ 11:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U13 ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΑ ΑΓΟ 3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. 25/05/24 ΛΙΝΤΟ 12:30 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U12 ΑΓΟΡΙΑ 3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 25/05/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 14:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U13 ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΑ ΑΓΟ 3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΣΚΗΣΗ ΗΡΟΔΟΤΟΣ 25/05/24 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 13:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U13 ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΑ ΑΓΟ 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΦΣ ΧΑΝΙΩΝ 25/05/24 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 14:30 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U12 ΑΓΟΡΙΑ 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘ.2 ΑΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ 25/05/24 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 16:30 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U12 ΑΓΟΡΙΑ 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟ BC ΟΑΧ 1 25/05/24 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 19:00 ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ…

Διαβάστε περισσότερα

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ

Μέτα τη λήξη της β φάσης των play off για το πρωτάθλημα Ανδρών Κρήτης, ανακοινώθηκαν από την Επιτροπή πρωταθλήματος οι ήμερες και ώρες της Τελικής Φάσης όπως παρακάτω: 22/05/24 20:00 ΚΛΕΙΣΤΟ ΛΙΝΤΟ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. -ΡΕΘΥΜΝΟ BC 25/05/24 19:00 ΚΛΕΙΣΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΡΕΘΥΜΝΟ BC -ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. 29/05/24 18:00 ΚΛΕΙΣΤΟ ΛΙΝΤΟ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.- ΡΕΘΥΜΝΟ BC

Διαβάστε περισσότερα

FINAL 8 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ U15 ΑΓΟΡΙΩΝ ΚΡΗΤΗΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 18/5/2024 ΚΛΕΙΣΤΟ    ΡΕΘΥΜΝΟΥ  14.30 ΟΑΧ – ΗΡΟΔΟΤΟΣ  (1) ΚΛΕΙΣΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ  16.00 ΡΕΘΥΜΝΟ BC 1- ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (2) ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ  16.00   ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ – ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ (3)   ΚΥΡΙΑΚΗ 19/5/2024 ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ  17.00   ΠΕΔΙΑΔΑ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2     (4) ΚΛΕΙΣΤΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ 16.00  ΝΙΚΗΤΗΣ (1)- ΝΙΚΗΤΗΣ (2) ΤΕΤΑΡΤΗ 22/5/2024 ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ 18.00 ΝΙΚΗΤΗΣ (3)- ΝΙΚΗΤΗΣ (4) ΤΕΛΙΚΟΣ ΣΤΙΣ 26/5/24 ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ

Διαβάστε περισσότερα

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 10-16.5.2024

10/05/24 ΤΑΥΡΩΝΙΤΗ 16:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U15 ΚΟΡΙΤΣΙΑ 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΙΣΣΑΜΟΥ ΑΟ Α Ε ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 11/05/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 09:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U13 ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΑ ΑΓΟ 3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΣΚΗΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 11/05/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 10:30 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U12 ΑΓΟΡΙΑ 4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΣΚΗΣΗ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. 11/05/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 12:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U12 ΚΟΡΙΤΣΙΑ 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 11/05/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 19:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U12 ΚΟΡΙΤΣΙΑ 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ 11/05/24 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 16:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U12 ΑΓΟΡΙΑ 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟ BC ΧΑΝΙΑ BC 11/05/24 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 18:00 Β ΦΑΣΗ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟ BC ΑΓ….

Διαβάστε περισσότερα

Σεμινάριο Προπονητών για τις ηλικίες U18-U16-U14-U12.

Η Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης διοργανώνει σεμινάριο Προπονητών για τις ηλικίες U18-U16-U14-U12. Οι σωστές βάσεις είναι από τα βασικότερα συστατικά της επιτυχίας στο μπάσκετ. Είναι σημαντικό τα παιδιά να μάθουν σωστά το αγαπημένο μας άθλημα από τα πρώτα τους βήματα και προς αυτή την κατεύθυνση κινείται το Σεμινάριο Προπονητών της ΕΟΚ. Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί στο ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κρήτης, την Πέμπτη, 16 Μαΐου 2024 και ώρα 16:30 – 20:30, στο Κλειστό ΒΑΚ “ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΕΙΟ”. Το σεμινάριο θα πραγματοποιήσουν οι κκ Κώστας Μίσσας, Κώστας Τσαρτσαρής,…

Διαβάστε περισσότερα