Τα αποτελέσματα των Κορασίδων της ΕΚΑΣΚ (2η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής: Ανδρογέας-Ηρόδοτος 59-55ΟΑΧ-Αρκάδι 36-56ρεπό: ΟΦΗ   Τα φύλλα αγώνα: ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ-ΑΡΚΑΔΙ 36-56 ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 7-13, 19-25, 25-37, 36-56.      ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Δημητρουλάκη Φ.): Παπαδάκη Σ. 14, Μπολιώτη 3, Κουτράκη 8, Πουπασάκη, Ξυφανταράκη 3, Κωνσταντουδάκη, Σκέμπε, Μαρκάκη 4, Παπαδάκη Α. 2, Καμπίτσι, Παπαγιαννάκη 2, Τζουγκράκη. ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης Κ.): Πατσάνι 10(2), Ιερωνυμάκη, Βεργιτσάκη 25(1), Τσόλκα, Μεργέμογλου 4, Λεμπιδάκη 3(1), Ζολώτα Ε. 5, Ζολώτα Μ. 5, Ξενίδη, Γιαννακάκη 4. ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ-ΗΡΟΔΟΤΟΣ 59-55ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-17, 15-08, 13-09, 12-21Διαιτητές: Σκανδαλάκης-Μαμάκης Ανδρογεας (Παγωνιδης-Λουμπουνης): Γαλανακη 2, Κοσμαδακη, Κευγα, Ψαρα 8, Θεοδοσουλη 6,…

Διαβάστε περισσότερα

Τα αποτελέσματα των Κορασίδων (1η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής: Αρκάδι-Ανδρογέας 47-43ΟΦΗ-ΟΑΧ 80-37ρεπό: Ηρόδοτος   Τα φύλλα αγώνα:ΑΡΚΑΔΙ-ΑΝΔΡΟΓΕΑΣΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:5-15, 11-11, 18-7, 13-10Διαιτητές: Καθαράκης-Νικολιδάκη ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Κώστας Πλευράκης): Πατσάνι 2, Βεργιτσάκη 21, Λεμπιδάκη 2, Ζολώτα Ε. 2, Ζολώτα Μ. 16, Γιαννακάκη 4, Ξενίδη, Μεργέμογλου, Ιερωνυμάκη, Τσόλκα, Καμπανάκη. ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ (Παγωνίδης): Γαλανάκη 9(2), Ψαρρά 2, Φιλοδοσούλη 4, Χαλεπάκη 6(1), Γιαπιτζόγλου 18(2), Τσαγκαράκη 4, Κοσμαδάκη, Κούγα, Μαυρογιάννη, Σαριδάκη, Κάραλη. ΟΦΗ-ΟΑΧ 80-37ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-13, 16-1, 21-7, 20-16Διαιτητές: Καλαϊτζάκη-Κατσούγκρης  ΟΦΗ (Ζερβάκη):Μουρτζάκη 8 (2), Διαμαντάκη 15, Σταθοράκη 8 (1), Αλιφραγκή 20 (1), Καζάκη 4, Μηλιαρά…

Διαβάστε περισσότερα

Οι ημερομηνίες έναρξης των πρωταθλημάτων της Ε.ΚΑ.Σ.Κ.

Τις ημερομηνίες που θα ξεκινήσουν τα πρωταθλήματα της ανακοίνωσε η Ε.ΚΑ.Σ.Κ.. Συγκεκριμένα, πρώτοι στο παρκέ θα μπουν οι Νεάνιδες και οι Παίδες Α στις 17 Οκτωβρίου και μια μέρα μετά σύμφωνα με την ανακοίνωση της Ένωσης θα ξεκινήσει το πρωτάθλημα των Εφήβων (Α και Β) καθώς όπως και των Παίδων Β. Το Σάββατο 24 Οκτωβρίου θα γίνει το πρώτο τζάμπολ στο πρωτάθλημα Ανδρών Κρήτης, ενώ οι Γυναίκες θα αρχίσουν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις για το 2020-2021, το Σάββατο 28…

Διαβάστε περισσότερα

Το πρόγραμμα των Κορασίδων της Ε.ΚΑ.Σ.Κ. για το 2020-2021

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος Κορασίδων της Ε.ΚΑ.Σ.Κ. Όσον αφορά την έναρξη του πρωταθλήματος θα γίνει γνωστή τις επόμενες μέρες. Τα σωματεία που θα συμμετέχουν στο πρωτάθλημα για την αγωνιστική σεζόν 2020-2021 είναι 1. ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ, 2. ΟΦΗ, 3.ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ, 4. ΟΑΧ, 5. ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ τα οποια και θα συναντηθούν μεταξύ τους σε τρεις γύρους. Πρωταθλήτρια ομάδα θα αναδειχτεί αυτή που θα τερματίσει πρώτη στη βαθμολογία.  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ 1 η Αγωνιστική Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α …

Διαβάστε περισσότερα

Συγχαρητήρια ανακοίνωση

Η Ε.ΚΑ.Σ.Κ. συγχαίρει την ομάδα Νεανίδων του ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ για την μεγάλη της επιτυχία και την κατάκτηση της 3ης θέσης και του χάλκινου μεταλλίου στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα που ολοκληρώθηκε πριν λίγες μέρες. Επίσης, συγχαίρει την ομάδα Κορασίδων του ΗΡΟΔΟΤΟΥ ΑΟΝΑ και την ομάδα Εφήβων του ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ, για την παρουσία τους στο final-6 των Πανελληνίων διοργανώσεων και τις πολύ καλές εμφανίσεις που πραγματοποίησαν.  Τέλος, μπράβο αξίζει και στην ομάδα Παίδων του ΓΣ  ΕΡΓΟΤΕΛΗ, για την προσπάθεια της, στα προκριματικά του…

Διαβάστε περισσότερα

Τα αποτελέσματα των Κορασίδων της ΕΚΑΣΚ (13η αγωνιστική)

Τα αποτελεσματα της 13ης αγωνιστικής:ΟΦΗ-Εργοτέλης 77-62Ηρόδοτος-ΟΑΧ 55-53Ιεράπετρα-Αρκάδι 20-66 Τα φύλλα αγωνα:ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ-ΑΡΚΑΔΙ 20-66ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 4-13,4-18,8-18,4-17Διαιτητές: Καλαϊτζάκη-ΚατσούγκρηςΙεράπετρα (Στρατάκης): Κοσμίδη 4, Στειακάκη, Λίκα 8, Φρονιμάκη 2, Γαϊτανάκη, Μπινιχάκη, Φονιαδάκη 2, Καραλάκη 2, Λιαπάκη Σ. 2 Δουβίτσα, Λιαπάκη Ι..Αρκάδι (Πλευράκης): Πατσάνι 7, Καμπανάκη, Παλόκα, Βεργιτσάκη 12, Αποβαλοαιε 6, Μυλωνά 3, Μεργέμογλου 6, Λεμπιδάκη 4, Ζολώτα Ε 9, Ζολώτα Μ 10, Ζαμπετάκη 5, Καβρουλάκη 4. ΟΦΗ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 77-62ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-11, 16-18, 19-12, 19-21Διαιτητές: Τσιγκου-ΜαμάκηςΟΦΗ (Ζερβακη): Μουρτζακη 2, διαμαντακη 29, Σταθωρακη 6, Αλιφραγκη 20, Σπηλιωτακη, Μηλιαρα 6, Τζανετη,…

Διαβάστε περισσότερα

Αφιέρωμα στο στο final six του Πανελληνίου Κορασίδων στο Τσοτύλι.

ΜΑΪ́ΟΥ 31, 201ΠΑΝΕΛΛΉΝΙΑ Στη μάχη της τελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος μπάσκετ κορασίδων, που θα  θα φιλοξενηθεί στο Τσοτύλι Κοζάνης, απο 27 Ιουνίου, έως 1 Ιουλίου, ρίχνεται η εκπρόσωπος του νησιού μας Όμιλος Αντισφαίρισης Χανίων..Συμμετέχοντες, πέραν της Κρητικής ομάδος , σύλλογοι με μακρόχρονη πορεία στο χώρο, “παραδοσιακές δυνάμεις” με πανελλήνια αναγνώριση, αλλά και  “Σταχτοπούτες”Ο ΟΑΧ, στο πλαίσιο της πρεμιέρας, θ’ αντιμετωπίσει τον Ιάσωνα Κολωνού, ενώ στην συνεχεια θα παίξει με Κεραυνό Αγίου Γεωργίου, Έσπερο, Κρόνο Αγίου Δημητρίου και ΠΑΟΚ. Οι…

Διαβάστε περισσότερα

Posted in ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ε.ΚΑ.Σ.Κ Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αφιέρωμα στο στο final six του Πανελληνίου Κορασίδων στο Τσοτύλι.
Πανελλήνιο Κορασίδων | Το πρόγραμμα της Β’ Φάσης.

ΜΑΡΤΊΟΥ 29, 2018ΠΑΝΕΛΛΉΝΙΑ , NATIONAL Ανακοινώθηκε από την ΕΟΚ, το πρόγραμμα της Β΄φάσης, στο Πανελλήνιο Κορασίδων, με τον τρίτο Όμιλο, που θα συμμετέχει η πρωταθλήτρια της ΕΚΑΣΚ, να φιλοξενείται στο ΜΕΤΣ.Αναλυτικά:Γ’ Όμιλος (Μετς)Σωματεία1.Πρωταθλητής ΕΚΑΣΚ2.ΓΑΣ Ιαλυσός3.ΤΑΚ Περιστεριώνας4.Αιγέας ΑΣ5.Αιγέας Πλωμαρίου6.ΑΓΣ Ραχών Ικαρίας «Διαγόρας»To πρόγραμμα11.04.201813.00 Διαγόρας-Ιαλυσός15.00 ΕΚΑΣΚ-Αιγέας Πλωμαρίου17.00 Περιστεριώνας-Αιγέας12.04.201813.00 Ιαλυσός-ΕΚΑΣΚ15.00 Αιγέας-Διαγόρας17.00 Αιγέας Πλωμαρίου-Περιστεριώνας13.04.201813.00 Αιγέας-Ιαλυσός15.00 Περιστεριώνας-ΕΚΑΣΚ17.00 Διαγόρας-Αιγέας Πλωμαρίου14.04.201811.00 Ιαλυσός-Περιστεριώνας13.00 Αιγέας Πλωμαρίου-Αιγέας15.00 ΕΚΑΣΚ-Διαγόρας15.04.201810.00 Αιγέας-ΕΚΑΣΚ12.00 Αιγέας Πλωμαρίου-Ιαλυσός14.00 Διαγόρας-ΠεριστεριώναςΑ’ Όμιλος (ΚΓ Επταπυργίου)Σωματεία1.ΕΚ Καβάλας2.ΑΦΣ Κεραυνός Αγ. Γεωργίου3.ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος4.ΓΣ Τιτάνες Παλαμά5.ΣΚ Ιερισσός 996.Πρωταθλητής ΕΣΚΑΒΔΕΤο πρόγραμμα11.04.2018ΕΣΚΑΒΔΕ-ΚεραυνόςΚαβάλα-Ιερισσός 99Πιερικός Αρχέλαος-Τιτάνες Παλαμά12.04.2018Κεραυνός-ΚαβάλαΤιτάνες Παλαμά-ΕΣΚΒΔΕΙερισσός…

Διαβάστε περισσότερα

Posted in ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ε.ΚΑ.Σ.Κ Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πανελλήνιο Κορασίδων | Το πρόγραμμα της Β’ Φάσης.