Τα αποτελέσματα των Παίδων (3η αγωνιστική)

ΠΑΙΔΩΝ Α Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:Ηράκλειο-Ακρωτήρι 80-51ΟΑΧ-ΑΟΚΧ 55-66ΟΦΗ-Εργοτέλης 52-63Πεδιάδα-Ανδρογέας 35-99Κύδων-Ρέθυμνο BC 82-51 Τα φύλλα αγώνα: ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΑΚΡΩΤΗΡΙ 80-51Διαιτητές: Γεωργιλάκης-ΒαρελτζήΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-6,14-20, 27-8, 18-16 ΟΑΧ-ΑΟΚΧ 55-66Διαιτητές:Πετράκης-ΤεπερίδηςΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-21, 14-14, 16-13, 9-18 ΟΦΗ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 52-63Διαιτητές: Σκανδαλάκης-ΜαρκάκηςΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-14, 12-19, 19-11, 6-19 ΠΕΔΙΑΔΑ-ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ 35-99Διαιτητές: Βαλούρδος-ΣαϊτάκηςΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-22, 9-27, 2-25, 14-25Πεδιαδα (Μαυροπουλος): Πελεκάκης 3, Τερζάκης Β. 2, Μπαντουβάς 4, Καλογεράκης, Τερζάκης Κ., Φανουράκης 5(1), Βλάχος, Αμπατζής 1, Ξυδάκης ς. 2, Μαρκογιαννάκης 6, Ξυδάκης Γ. 12(1). Ανδρογέας (Λουμπούνης-Σιφομιχελάκης): Φοβάκης, Καπετανάκης 2, Βουϊδασκής 22(1), Πρωτοσύγκελλος 2, Γαρεφαλάκης 13, Λαθουράκης, Στρατάκης 7(1), Τσιχλάκης 11(2), Παπαδάκης 3(1), Ρογδάκης 11(3),…

Διαβάστε περισσότερα

Τα αποτελέσματα των Παίδων (2η αγωνιστική)

ΠΑΙΔΩΝ Α Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:Ρέθυμνο BC- Hράκλειο 54-80Ακρωτήρι-ΟΑΧ 74-42ΑΟΚΧ-ΟΦΗ 50-74Εργοτέλης-Πεδιάδα 100-33Κύδων-Ανδρογέας 53-52 Τα φύλλα αγωνα:ΡΕΘΥΜΝΟ BC-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 54-80 ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-14, 21-38, 36-60, 54-80. Ρέθυμνο BC (Δημήτρης Τσαρουχάς): Ξενίδης, Μανουκαράκης 2, Τσαχάκης 11(1), Τσικνάκης 3(1), Κωνσταντινίδης 11, Αλεξάκης 3(1), Απανωμεριτάκης 4, Τζώρτζογλου 2, Λίτινας 8, Γκιουλέας 5, Ταταράκης 3, Μπιτζέκου 2. Ηράκλειο (Μακράκης): Κατσούρι 5, Σπινθουράκης, Λαμπράκης 2, Μηλαθιανάκης 16, Κανατάκης 12(2), Φίσκας 3, Γεννιτσαρίδης 14(2), Σαραντουλάκης 17(3), Δελατόλας 2, Τέιλορ 5(1), Κοκκινάκης, Βένιος 4. ΑΚΡΩΤΗΡΙ-ΟΑΧ 74-42ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-10, 21-12, 10-6, 24-14Διαιτητές: Κουλιεράκη-Τεπερίδης ΑΟΚΧ-ΟΦΗ…

Διαβάστε περισσότερα

Τα αποτελέσματα των Παίδων (1η αγωνιστική)

ΠΑΙΔΕΣ Α Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:Ηράκλειο-Κύδων 66-34 ΟΑΧ-Ρέθυμνο bc 33-62          ΟΦΗ-Ακρωτήρι 58-62 Πεδιάδα-ΑΟΚΧ 70-71 Ανδρογέας-Εργοτέλης 68-70 Τα φύλλα αγωνα: ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 68-70 ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-17, 20-22, 10-12, 21-20 Ανδρογεας (Σηφομιχελάκης): Παπαδάκης, Καπετανάκης 4, Βουιδασκής, Πρωτοσύγκελος, Γαρεφαλάκης, Μιχόπουλος, Ξηρουχάκης 33, Στρατάκης 1, Παρασκευαϊδης 15, Ξυπάκης, Ρογδάκης, Αφραθιανάκης 15. Εργοτέλης (Χριστοδούλου Π.): Κονταξάκης, Τζιαβάσν. 10, Κατσαράκης 12, Κουτεντάκης, Μπαλιλάι 4, Δουλγεράκης 18, Σινανίδης, Καράμπολης 8, Μπαγιάτης, Τζιάβας μ. 2, Γιαννακάκης , Καφάσης 16. ΟΑΧ- ΡΕΘΥΜΝΟ BC 33-62ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 04-12, 16-32, 30-41, 33-62 ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Ψυχογιού): Καμπουράκης…

Διαβάστε περισσότερα

Οι ημερομηνίες έναρξης των πρωταθλημάτων της Ε.ΚΑ.Σ.Κ.

Τις ημερομηνίες που θα ξεκινήσουν τα πρωταθλήματα της ανακοίνωσε η Ε.ΚΑ.Σ.Κ.. Συγκεκριμένα, πρώτοι στο παρκέ θα μπουν οι Νεάνιδες και οι Παίδες Α στις 17 Οκτωβρίου και μια μέρα μετά σύμφωνα με την ανακοίνωση της Ένωσης θα ξεκινήσει το πρωτάθλημα των Εφήβων (Α και Β) καθώς όπως και των Παίδων Β. Το Σάββατο 24 Οκτωβρίου θα γίνει το πρώτο τζάμπολ στο πρωτάθλημα Ανδρών Κρήτης, ενώ οι Γυναίκες θα αρχίσουν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις για το 2020-2021, το Σάββατο 28…

Διαβάστε περισσότερα

Το πρόγραμμα των Παίδων της Ε.ΚΑ.Σ.Κ. για το 2020-2021

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος Παίδων της Ε.ΚΑ.Σ.Κ. Όσον αφορά την έναρξη του πρωταθλήματος θα γίνει γνωστή τις επόμενες μέρες. Στην Α κατηγορία του συγκεκριμένου πρωταθλήματος θα συμμετέχουν ΑΟ ΚΥΔΩΝ, ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ, ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ, ΡΕΘΥΜΝΟ BC, ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΓΣ, Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ, ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ, ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ και ΑΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ,  ενώ στην Β κατηγορία οι ομάδες θα χωριστούν σε δυο (2) ομίλους με γεωγραφικά́ κριτήρια.  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ 1 η Αγωνιστική Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ…

Διαβάστε περισσότερα

Συγχαρητήρια ανακοίνωση

Η Ε.ΚΑ.Σ.Κ. συγχαίρει την ομάδα Νεανίδων του ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ για την μεγάλη της επιτυχία και την κατάκτηση της 3ης θέσης και του χάλκινου μεταλλίου στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα που ολοκληρώθηκε πριν λίγες μέρες. Επίσης, συγχαίρει την ομάδα Κορασίδων του ΗΡΟΔΟΤΟΥ ΑΟΝΑ και την ομάδα Εφήβων του ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ, για την παρουσία τους στο final-6 των Πανελληνίων διοργανώσεων και τις πολύ καλές εμφανίσεις που πραγματοποίησαν.  Τέλος, μπράβο αξίζει και στην ομάδα Παίδων του ΓΣ  ΕΡΓΟΤΕΛΗ, για την προσπάθεια της, στα προκριματικά του…

Διαβάστε περισσότερα

Τα αποτελέσματα των Παιδων της ΕΚΑΣΚ (17η αγωνιστική)

ΠΑΙΔΩΝ ΑΤα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής:Ηράκλειο-Ανδρογέας 71-75ΟΑΧ-Κύδων 31-65Ηρόδοτος-Ρέθυμνο 54-63ΑΟΚΧ-Εργοτέλης 36-59 Τα φύλλα αγωνα:ΗΡΟΔΟΤΟΣ-ΡΕΘΥΜΝΟ 54-63ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-18, 17-17, 19-14, 4-14Διαιτητές: Σαϊτάκης-ΚαλαϊτζάκηΗρόδοτος (Ροδουσάκης): Μαλλίδης 7, Παλιατσός 7, Μποϊτσης, Κοπιδάκης, Σηφάκης 13, Μποϊτσης, Πανταλος 7, Χριστοδουλάκης9 (3), Γαργανουράκης, Μακράκης 7(1), Κατσούγκρης 4.Ρεθυμνο (Μπαλάφας): Ηλιάκης 9, Τσόλκας 6 (2), Στρατιδάκης 2, Μαυρος 2, Κωνσταντινίδης 7 (1), Τσαχάκης 5, Μανουκαράκης, Μανουσάκης 1, Κοτρωνης, Ασμαριανάκης 18, Βαμβακάς 5, Γκιουλέας 8. ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ 71-75ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-17,13-19, 15-17, 24-22Ηράκλειο (Πινακουλάκης): Μπαρμπουνάκης, Κάτσουρι3(1), Σαραντουλάκης 2, Γενιτσαρίδης Θ 14(2), Αλατσάκης 9, Μακράκης…

Διαβάστε περισσότερα

Αφιέρωμα στο final six του Πανελληνίου παίδων στο Αγρίνιο..

ΜΑΪ́ΟΥ 30, 201ΠΑΝΕΛΛΉΝΙΑ Η ΕΟΚ ανακοίνωσε το πρόγραμμα της τελικής φάσης του 45ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων που θα διεξαχθεί στο ΔΑΚ Αγρινίου 20-24 Ιουνίου, με την συμμετοχή της κορυφαίας Κρητικής ομάδας φέτος, αυτή του Ηράκλειο .Συμμετέχοντες, πέραν της Κρητικής ομάδος , σύλλογοι με μακρόχρονη πορεία στο χώρο, “παραδοσιακές δυνάμεις” με πανελλήνια αναγνώριση, αλλά και  “σταχτοπούτες”.-Η πιο ιστορική ομάδα της διοργάνωσης αδιαμφισβήτητα είναι η ομάδα του Παναθηναϊκού ΑΟ, λόγω της συχνής συμμετοχής σε τελική φάση πανελλήνιων αναπτυξιακών πρωταθλημάτων.Οι υπόλοιπες ομάδες…

Διαβάστε περισσότερα

Posted in ΠΑΙΔΩΝ Α, ΠΑΙΔΩΝ Ε.ΚΑ.Σ.Κ. Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αφιέρωμα στο final six του Πανελληνίου παίδων στο Αγρίνιο..
Η ιστορία του φάιναλ φορ-τελική φάση παίδων από το 2003.

Η ιστορία του φάιναλ φορ-τελική φάση παίδων από το 2003. ΜΑΡΤΊΟΥ 31, 2018 Το διήμερο 31 Μαρτίου και 1 Απριλίου, θα διεξαχθεί στο κλ. Αρχανών της πανέμορφης κωμόπολης του Ν.Ηρακλείου  το φάϊναλ φορ του παγκρήτιου πρωταθλήματος μπάσκετ παίδων, στο οποίο θα εκπροσωπηθούν με τρεις ομάδες από το Ηράκλειο και μια από τα Χανιά .Την οργάνωση την έχει αναλάβει το σωματείο ΑΟ Γiούχτας και ο Δήμο Αρχανών Αστερουσίων, σε συνεργασία με την ΕΚΑΣΚ, που ως γνωστό διαθέτει την τεχνογνωσία διεθνών…

Διαβάστε περισσότερα

Posted in ΠΑΙΔΩΝ Α, ΠΑΙΔΩΝ Ε.ΚΑ.Σ.Κ. Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η ιστορία του φάιναλ φορ-τελική φάση παίδων από το 2003.
Το πρόγραμμα της Β’ Φάσης για το Πανελλήνιο Παίδων .

ΜΑΡΤΊΟΥ 29, 2018ΕΟΚ ,  Ανακοινώθηκε από την ΕΟΚ, το πρόγραμμα της Β΄φάσης, στο Πανελλήνιο Παίδων, με τον τρίτο Όμιλο, που θα συμμετέχει ο πρωταθλητής της ΕΚΑΣΚ, να φιλοξενείται στο κλειστό Περιστερίου.Αναλυτικά:Γ’ Όμιλος (Περιστέρι)Σωματεία1.Πρωταθλητής ΕΚΑΣΚ2.ΓΑΣ Ιαλυσός3.ΤΑΚ Περιστεριώνας4.Ίωνες ΑΟ Χίου5.ΕΓΣ Αίολος Μυτιλήνης6.ΑΣ Αναγέννηση ΣάμουΤο πρόγραμμα11.04.201813.00 Αναγέννηση-Περιστεριώνας15.00 Ιαλυσός-Αίολος17.00 Ίωνες-ΕΚΑΣΚ12.04.201810.30 Περιστεριώνας-Ιαλυσός12.30 ΕΚΑΣΚ-Αναγέννηση14.30 Αίολος-Ίωνες13.04.201810.30 ΕΚΑΣΚ-Περιστεριώνας12.30 Ίωνες-Ιαλυσός14.30 Αναγέννηση-Αίολος14.04.201809.00 Περιστεριώνας-Ίωνες11.00 Αίολος-ΕΚΑΣΚ13.00 Ιαλυσός-Αναγέννηση15.04.201809.00 Αίολος-Περιστεριώνας11.00 Αναγέννηση-Ίωνες13.00 ΕΚΑΣΚ-ΙαλυσόςΟι ομάδες του Α και Β Ομιλου:Α’ Όμιλος (ΚΓ Νεάπολης)Σωματεία1.ΓΑΣ Αρίων Ξάνθης2.ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών3.ΑΟΚ Βέροιας4.Αίολος Τρικάλων5.ΑΣ Ευρώπη Πευκοχωρίου6.Πρωταθλητής ΕΣΚΑΒΔΕΒ’ Όμιλος (ΚΓ Παναχαϊκής)Σωματεία1.ΑΣΠ Προμηθέας2.ΚΟΜ…

Διαβάστε περισσότερα

Posted in ΠΑΙΔΩΝ Α, ΠΑΙΔΩΝ Ε.ΚΑ.Σ.Κ. Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Το πρόγραμμα της Β’ Φάσης για το Πανελλήνιο Παίδων .