O ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΑΟΝΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ!

Η ομάδα του AONA ΗΡΟΔΟΤΟΥ  κατέκτησε το πρωτάθλημα ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ  της Ε.ΚΑ.Σ.Κ Οι κορασίδες  του AONA ΗΡΟΔΟΤΟΥ  αναδείχτηκαν πρωταθλήτριες στο κλειστό γυμναστήριο « Μελίνα Μερκούρη» στην Αλικαρνασσό, κερδίζοντας τον τελικό του final 4 την ομάδα του ΕΡΓΟΤΕΛΗ, με 40-37. Τη  3η θέση του πρωταθλήματος κατέκτησε ο ΟΦΗ κερδίζοντας στη παράταση την ομάδα του ΑΡΚΑΔΙΟΥ  με 48-44. Θερμά συγχαρητήρια σε όλες τις ομάδες για την αγωνιστικότητα και τις όμορφες στιγμές που προσέφεραν στο κοινό, στο κατάμεστο γυμναστήριο της Αλικαρνασσού.

Διαβάστε περισσότερα

TΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 13 ΚΑΙ 14/4/24

13/04/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 15:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U15 ΑΓΟΡΙΑ 3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΗΡΟΔΟΤΟΣ 2 ΡΕΘΥΜΝΟ BC 2 13/04/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 17:00 ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ 13/04/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 19:00 ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 13/04/24 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 18:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ BC ΑΣΚΗΣΗ 13/04/24 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 19:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 13/04/24 ΚΛΑΔΙΣΟΥ 18:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟ BC 13/04/24 ΚΛΑΔΙΣΟΥ 20:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΧΑΝΙΑ BC ΗΡΟΔΟΤΟΣ 13/04/24 ΤΑΥΡΩΝΙΤΗ 16:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U15…

Διαβάστε περισσότερα

ΑΠΟΝΟΜΗ ΕΠΑΘΛΩΝ ΣΤΗ Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ

Η ΕΚΑΣΚ, το προσεχές  Σάββατο 13/4/24 και ώρα 19.00, κατά τη  διάρκεια του αγώνα Ανδρών  OAX – ΡΕΘΥΜΝΟ BC, πρόκειται να πραγματοποιήσει  την  απονομή του Κυπέλλου και των μεταλλίων στην πρωταθλήτρια ομάδα  της Β κατηγορίας Εφήβων Κρήτης Ο.Α.ΧΑΝΙΩΝ. Η απονομή των επάθλων θα γίνει κατά τη ανάπαυλα του ημιχρόνου.    

Διαβάστε περισσότερα

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΕΦΗΒΩΝ ΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ!

Η ομάδα του ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ κατέκτησε το πρωτάθλημα Εφήβων  της Ε.ΚΑ.Σ.Κ Οι Έφηβοι του ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ αναδείχτηκαν πρωταθλητές στο κλειστό γυμναστήριο « Μελίνα Μερκούρη» στο Ρέθυμνο, κερδίζοντας τον τελικό του final 4 την ομάδα του ΕΡΓΟΤΕΛΗ, με 78-44. Νωρίτερα, στο μικρό τελικό της διοργάνωσης και σε ένα συναρπαστικό αγώνα, Ο.Α.Χ. νίκησε τον ΡΕΘΥΜΝΟ BC  με 44-52. Στους ημιτελικούς του Σαββάτου τα αποτελέσματα ήταν: ΡΕΘΥΜΝΟ BC – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 52-60 ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΟΑΧ 89-53 Η ΕΚΑΣΚ ευχαριστεί θερμά τη Περιφέρεια Κρήτης,…

Διαβάστε περισσότερα

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 6-7/4/2024

06/04/24 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 17:00 ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΕΦΗΒΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟ BC ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. 06/04/24 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 19:00 ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΕΦΗΒΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 06/04/24 Β.Α.Κ. 12:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U15 ΑΓΟΡΙΑ 3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΟΦΗ 2 ΡΕΘΥΜΝΟ BC 3 06/04/24 ΤΑΥΡΩΝΙΤΗ 15:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U15 ΚΟΡΙΤΣΙΑ 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ Α Ε ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΚΙΣΣΑΜΟΥ ΑΟ 06/04/24 ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟ 16:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U15 ΚΟΡΙΤΣΙΑ 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΑΟ ΚΥΔΩΝ 07/04/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 14:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U15 ΑΓΟΡΙΑ 3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΗΡΟΔΟΤΟΣ 2 07/04/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 16:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΡΗΤΗΣ…

Διαβάστε περισσότερα

ΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΑΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ

Η ομάδα του ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ κατέκτησε το πρωτάθλημα Παίδων της Ε.ΚΑ.Σ.Κ. Οι παίδες του ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ αναδείχτηκαν πρωταθλητές στο κατάμεστο Λίντο, κερδιζοντας τον τελικό του final 4 με την αξιόμαχη ομάδα του ΓΑΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑ με 73-48. Νωρίτερα, στο μικρο τελικό της διοργάνωσης και σε ένα συναρπαστικό αγώνα, ο ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ νίκησε στη παράταση τον ΑΟ ΚΥΔΩΝ με 83-77 Στους ημιτελικούς του Σαββάτου τα αποτελέσματα ήταν: 30/03/24 ΛΙΝΤΟ 18:00 ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ 58 69 30/03/24…

Διαβάστε περισσότερα

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ

Στο κλειστό γυμναστήριο Λίντο στο Ηράκλειο θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο το FINAL 4 για την ανάδειξη του πρωταθλητή Κρήτης στους Παίδες. Το Σάββατο θα γίνουν οι 2 ημιτελικοί ανάμεσα στις ομάδες : ΚΥΔΩΝ – ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ και ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ Ο Μικρός τελικός θα γίνει στις 12.00 Ο Μεγάλος τελικός θα γίνει στις 14.00

Διαβάστε περισσότερα

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 30-31/3/2024

30/03/24 ΛΙΝΤΟ 18:00 ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ 30/03/24 ΛΙΝΤΟ 20:00 ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ AOK XANΙΑ 30/03/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 15:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΣΚΗΣΗ ΑΟ ΚΥΔΩΝ 30/03/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 17:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ 30/03/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 21:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ 30/03/24 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 18:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟ BC ΧΑΝΙΑ BC 30/03/24 ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 18:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ BC 30/03/24 ΤΑΥΡΩΝΙΤΗ 14:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U15 ΚΟΡΙΤΣΙΑ 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ…

Διαβάστε περισσότερα