Το οριστικό πρόγραμμα αγώνων 22 και 23 Οκτωβρίου 2022

22/10/22 ΛΙΝΤΟ 11:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 22/10/22 ΛΙΝΤΟ 17:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 22/10/22 ΛΙΝΤΟ 19:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ 22/10/22 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 15:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ 22/10/22 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 17:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ 22/10/22 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 19:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΣΚΗΣΗ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 22/10/22 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 16:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟ BC ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. 22/10/22 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 18:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ…

Διαβάστε περισσότερα

ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ 22 ΚΑΙ 23.10.22

22/10/22 ΛΙΝΤΟ 11:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 22/10/22 ΛΙΝΤΟ 17:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 22/10/22 ΛΙΝΤΟ 19:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ 22/10/22 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 15:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ 22/10/22 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 17:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ 22/10/22 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 19:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΣΚΗΣΗ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 22/10/22 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 16:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟ BC ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. 22/10/22 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 18:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ…

Διαβάστε περισσότερα

Η ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΑΓΟΡΙΩΝ ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΣΤΗ ΚΡΗΤΗ

Στο πλαίσιο της ταχύτερης κι έγκαιρης ενημέρωσής των σωματείων και των αθλητών- τριών, για τις ονομαστικές κλήσεις των κλιμακίων, από την Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης αποφασίστηκε η εν λόγω ενημέρωση να γίνεται απευθείας από τους τοπικούς περιφερειακούς προπονητές μέσω των Ενώσεων.   Οι προπονήσεις του Αναπτυξιακού προγράμματος Αγοριών και Κοριτσιών θα γίνονται εκ περιτροπής στο κλειστό γυμναστήριο 2 Αοράκια  και στο Καμπάνι Χανίων,  σύμφωνα με τα παρακάτω προγράμματα: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 2009-2010 ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ 2 ΑΟΡΑΚΙΑ – ΩΡΑ 15.00-17.00 ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ : 17-10-22,…

Διαβάστε περισσότερα

ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΑΠΟ 15 ΕΩΣ 19/10/2022

15/10/22 ΛΙΝΤΟ 11:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2 ΑΚΑΔΗΜΙΑ BC 15/10/22 ΛΙΝΤΟ 13:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΑΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ 15/10/22 ΛΙΝΤΟ 15:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 15/10/22 ΛΙΝΤΟ 19:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ BC 15/10/22 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 15:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ 15/10/22 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 17:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 15/10/22 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 19:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΧΑΝΙΑ BC 15/10/22 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ…

Διαβάστε περισσότερα

Οι ώρες των αγώνων το Σάββατο 15 και την Κυριακή 16/10/22

15/10/22 ΛΙΝΤΟ 11:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2 ΑΚΑΔΗΜΙΑ BC 15/10/22 ΛΙΝΤΟ 13:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΑΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ 15/10/22 ΛΙΝΤΟ 15:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 15/10/22 ΛΙΝΤΟ 19:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ BC 15/10/22 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 15:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 15/10/22 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 17:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ 15/10/22 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 19:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΧΑΝΙΑ BC 15/10/22 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ…

Διαβάστε περισσότερα

ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 8-11.10.22

08/10/22 ΛΙΝΤΟ 13:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ 08/10/22 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 19:30 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΣΚΗΣΗ ΗΡΟΔΟΤΟΣ 08/10/22 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 14:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ BC ΟΦΗ 2 08/10/22 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 16:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟ BC ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ 08/10/22 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 18:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ BC ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 08/10/22 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 20:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟ BC ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 08/10/22 ΧΑΝΙΩΝ 17:30 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ AOK XANΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2 08/10/22 ΧΑΝΙΩΝ 19:30 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ…

Διαβάστε περισσότερα

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΑΝΔΡΕΑ ΜΑΓΚΑΝΑ!

Η Ένωση Καλαθοσφαιρικών Σωματείων Κρήτης, εκφράζει τα θερμά της συγχαρητήρια, στο Ανδρέα Μαγκανά, για την επιλογή του στην Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας της ΕΟΚ. Ο Ανδρέας Μαγκανάς έχει διαγράψει μια λαμπρή πορεία στην Ελληνική Διαιτησία και έχει στηρίξει το Κρητικό Μπάσκετ, από πολλά μετερίζια. Του ευχόμαστε καλή επιτυχία και στα νέα του καθήκοντα !

Διαβάστε περισσότερα

Η ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ (ΚΕΔ) ΤΗΣ ΕΚΑΣΚ

Με απόφαση του Δ.Σ. της Ε.ΚΑ.Σ.Κ.,  ανανεώθηκε η θητεία των κ. Ανδρέα Μάγγανα και  Ναλετάκη Γιάννη στην Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας  (ΚΕΔ). Στη θέση του εκλιπόντος Ντέμη Ευαγγελινού, επιλέχτηκε ο κ. Παναγιώτης Μακρής.   Τους ευχόμαστε καλή επιτυχία στο έργο τους!

Διαβάστε περισσότερα

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΕΝΑΡΞΗΣ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΗΣ ΕΚΑΣΚ

ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ 1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ. ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΚΑΛΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ! 08/10/22 ΛΙΝΤΟ 13:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ 08/10/22 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 19:30 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΣΚΗΣΗ ΗΡΟΔΟΤΟΣ 08/10/22 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 16:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟ BC ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ 08/10/22 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 14:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ BC ΟΦΗ 2 08/10/22 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 18:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ BC ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 08/10/22 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 20:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ…

Διαβάστε περισσότερα

ΕΝΑΡΞΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΩΝ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΚΡΗΤΗΣ

Ξεκινά τη Δευτέρα 3/10/22 το Αναπτυξιακό Πρόγραμμα κοριτσιών της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης  σε συνεργασία με την ΕΚΑΣΚ. Παρακαλούνται οι προπονητές των σωματείων να επιλέξουν και να ενημερώσουν τις αθλήτριες που θα λάβουν μέρος στις προπονήσεις επιλογής, και που κατά τη γνώμη τους μπορούν να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις του προγράμματος. Συγκεκριμένα : 3/10/22 ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ 2 ΑΟΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΩΡΑ 15.00-17.00 (ΓΕΝΝΗΘΗΣΕΣ ΤΑ ΕΤΗ 2009-2010). 5/10//22 ΚΛΕΙΣΤΟ ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ ΚΑΙ ΩΡΑ 17.15-19.15 (ΓΕΝΝΗΘΗΣΕΣ ΤΑ ΕΤΗ 2007-2008). 10/10/22 ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ…

Διαβάστε περισσότερα