ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ

Μέτα τη λήξη της β φάσης των play off για το πρωτάθλημα Ανδρών Κρήτης, ανακοινώθηκαν από την Επιτροπή πρωταθλήματος οι ήμερες και ώρες της Τελικής Φάσης όπως παρακάτω: 22/05/24 20:00 ΚΛΕΙΣΤΟ ΛΙΝΤΟ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. -ΡΕΘΥΜΝΟ BC 25/05/24 19:00 ΚΛΕΙΣΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΡΕΘΥΜΝΟ BC -ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. 29/05/24 18:00 ΚΛΕΙΣΤΟ ΛΙΝΤΟ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.- ΡΕΘΥΜΝΟ BC

Διαβάστε περισσότερα

FINAL 8 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ U15 ΑΓΟΡΙΩΝ ΚΡΗΤΗΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 18/5/2024 ΚΛΕΙΣΤΟ    ΡΕΘΥΜΝΟΥ  14.30 ΟΑΧ – ΗΡΟΔΟΤΟΣ  (1) ΚΛΕΙΣΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ  16.00 ΡΕΘΥΜΝΟ BC 1- ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (2) ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ  16.00   ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ – ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ (3)   ΚΥΡΙΑΚΗ 19/5/2024 ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ  17.00   ΠΕΔΙΑΔΑ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2     (4) ΚΛΕΙΣΤΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ 16.00  ΝΙΚΗΤΗΣ (1)- ΝΙΚΗΤΗΣ (2) ΤΕΤΑΡΤΗ 22/5/2024 ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ 18.00 ΝΙΚΗΤΗΣ (3)- ΝΙΚΗΤΗΣ (4) ΤΕΛΙΚΟΣ ΣΤΙΣ 26/5/24 ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ

Διαβάστε περισσότερα

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 10-16.5.2024

10/05/24 ΤΑΥΡΩΝΙΤΗ 16:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U15 ΚΟΡΙΤΣΙΑ 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΙΣΣΑΜΟΥ ΑΟ Α Ε ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 11/05/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 09:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U13 ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΑ ΑΓΟ 3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΣΚΗΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 11/05/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 10:30 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U12 ΑΓΟΡΙΑ 4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΣΚΗΣΗ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. 11/05/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 12:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U12 ΚΟΡΙΤΣΙΑ 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 11/05/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 19:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U12 ΚΟΡΙΤΣΙΑ 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ 11/05/24 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 16:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U12 ΑΓΟΡΙΑ 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟ BC ΧΑΝΙΑ BC 11/05/24 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 18:00 Β ΦΑΣΗ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟ BC ΑΓ….

Διαβάστε περισσότερα

Σεμινάριο Προπονητών για τις ηλικίες U18-U16-U14-U12.

Η Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης διοργανώνει σεμινάριο Προπονητών για τις ηλικίες U18-U16-U14-U12. Οι σωστές βάσεις είναι από τα βασικότερα συστατικά της επιτυχίας στο μπάσκετ. Είναι σημαντικό τα παιδιά να μάθουν σωστά το αγαπημένο μας άθλημα από τα πρώτα τους βήματα και προς αυτή την κατεύθυνση κινείται το Σεμινάριο Προπονητών της ΕΟΚ. Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί στο ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κρήτης, την Πέμπτη, 16 Μαΐου 2024 και ώρα 16:30 – 20:30, στο Κλειστό ΒΑΚ “ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΕΙΟ”. Το σεμινάριο θα πραγματοποιήσουν οι κκ Κώστας Μίσσας, Κώστας Τσαρτσαρής,…

Διαβάστε περισσότερα

B’ ΦΑΣΕΙΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ / ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ

Ανακοινωθήκαν οι μέρες και οι ώρες των αγώνων για τα PLAY OFF των πρωταθλημάτων Ανδρών και Γυναικών της ΕΚΑΣΚ. Οι αγώνες θα γίνουν ως εξής: Β ΦΑΣΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΡΗΤΗΣ 1 ος αγώνας 15/05/24 18:00 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. 16/05/24 20:00 ΛΙΝΤΟ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ 2 ος αγώνας 19/05/24 19:00 ΛΙΝΤΟ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ 19/05/24 18:00 ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ 3 ος αγώνας 22/05/24 18:00 ΛΙΝΤΟ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ 22/05/24 18:00 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ…

Διαβάστε περισσότερα

Πασχαλινές Ευχές από την Ε.ΚΑ.Σ.Κ.

Ο Πρόεδρος και το Δ.Σ. της Ε.ΚΑ.Σ.Κ. σας εύχονται καλή Ανάσταση και κάλο Πάσχα! Το άγιο Φως ας φωτίσει τις ψυχές και τις ζωές όλων μας.

Διαβάστε περισσότερα

Play off  Ανδρών – Γυναικών Κρήτης

Η ΕΚΑΣΚ ανακοινώνει ότι, οι αγώνες  της πρώτης φάσης των play off του πρωταθλήματος   Ανδρών  θα διεξαχθούν τις παρακάτω ημερομηνίες: 1ος αγώνας  – Σάββατο 11 ή Κυριακή 12/5/2024 2ος αγώνας – Τέταρτη 15/5/2024   3ος αγώνας – Σάββατο 18 ή Κυριακή 19/5/2024 (εφόσον χρειαστεί) Τα ζευγάρια των αγώνων  των play off του πρωταθλήματος   Ανδρών   θα ανακοινωθούν, μετά τη λήξη της Α φάσης. Σε ότι  αφορά τα play off  του πρωταθλήματος Γυναικών  οι αγώνες θα διεξαχθούν τις παρακάτω ημερομηνίες:…

Διαβάστε περισσότερα

Πρόγραμμα αγώνων 26-28-4/2024

26/04/24 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 20:30 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟ BC ΗΡΟΔΟΤΟΣ 26/04/24 ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ 20:30 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ ΑΣΚΗΣΗ 27/04/24 ΛΙΝΤΟ 09:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U12 ΑΓΟΡΙΑ 3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ ΟΦΗ 2 27/04/24 ΛΙΝΤΟ 10:30 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U13 ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΑ ΑΓΟ 3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΗΡΟΔΟΤΟΣ 27/04/24 ΛΙΝΤΟ 12:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U13 ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΑ ΑΓΟ 3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΣΚΗΣΗ ΑΟΜ ΜΕΣΣΑΡΑ 27/04/24 ΛΙΝΤΟ 13:30 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U12 ΑΓΟΡΙΑ 4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΗΡΟΔΟΤΟΣ 27/04/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 16:30 ΤΟΥΡΝΟΥΑ U12 ΑΓΟΡΙΑ 4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΣΚΗΣΗ ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ 27/04/24 ΧΑΝΙΩΝ 11:30 ΤΟΥΡΝΟΥΑ…

Διαβάστε περισσότερα

ΕΝΑΡΞΗ ΤΩΝ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΩΝ ΤΟΥΡΝΟΥΑ U12 KAI U13 ΑΓΟΡΙΑ – U14 ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΑ ΑΣΤΕΡΙΑ!

Στα γήπεδα θα βρεθούν οι μικροί αθλητές και αθλήτριες της Κρήτης, αφού από την επιτροπή πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚ, κοινοποιήθηκαν οι όμιλοι και τα προγράμματα αγώνων, στα Αναπτυξιακά Τουρνουά της Ένωσης που ξεκινούν το Σαββατοκυριακο! Τα Τουρνουά U14 και U11 πρόκειται ξεκινήσουν αμέσως μετά το Πάσχα. αναλυτικά οι όμιλοι:

Διαβάστε περισσότερα

ΤΕΛΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 20-26/4/2024

20/04/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 19:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 20/04/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 21:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΣΚΗΣΗ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ 20/04/24 ΧΑΝΙΩΝ 16:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U15 ΚΟΡΙΤΣΙΑ 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΚΙΣΣΑΜΟΥ ΑΟ 20/04/24 ΧΑΝΙΩΝ 18:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΑΚΑΔΗΜΙΑ BC 20/04/24 ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 17:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ 20/04/24 Β.Α.Κ. 10:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U15 ΑΓΟΡΙΑ 3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΟΦΗ 2 ΗΡΟΔΟΤΟΣ 2 20/04/24 Β.Α.Κ. 12:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U15 ΚΟΡΙΤΣΙΑ 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. 21/04/24 ΛΙΝΤΟ 12:30 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ…

Διαβάστε περισσότερα