ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 25-28/2/2024

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 24–28/2/2024 24/02/24 ΛΙΝΤΟ 19:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 24/02/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 17:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Β ΟΜΙΛΟΣ ΗΡΟΔΟΤΟΣ 2 ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2 24/02/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 19:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΑΣΚΗΣΗ 24/02/24 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 11:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟ BC 1 ΡΕΘΥΜΝΟ BC 2 24/02/24 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 13:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ BC ΧΑΝΙΑ BC 24/02/24 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 18:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟ BC ΑΟ ΚΥΔΩΝ 24/02/24 ΧΑΝΙΩΝ 15:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ ΟΦΣ ΧΑΝΙΩΝ…

Διαβάστε περισσότερα

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ – ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Στην Αθήνα θα μεταβούν αύριο 23/2/24  οι ομάδες του Αναπτυξιακού της ΕΚΑΣΚ, για να πάρουν μέρος στους τελευταίους   αγώνες της Α φάσης του Ενωσιακού πρωταθλήματος, που διοργανώνει η ΕΟΚ. Και οι 3 ομάδες της Ένωσης, έχουν σοβαρές πιθανότητες να βρεθούν στους τελικούς των πρωταθλημάτων . Οι αθλητές και οι αθλήτριες μας είναι : Κορίτσια ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ (ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ Ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ) ΜΑΚΡΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ Ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ) ΞΕΝΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ (ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ) ΑΛΕΞΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΑΘΛΩΝ…

Διαβάστε περισσότερα

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΝΩΣΕΩΝ – ΚΛΗΣΕΙΣ ΑΘΛΗΤΩΝ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΡΙΩΝ Ε.ΚΑ.Σ.Κ.

Στo πλαίσιο του αναπτυξιακού προγράμματος αγοριών και κοριτσιών και ενόψει της διπλής αγωνιστικής για το Πρωτάθλημα Ενώσεων, που θα διεξαχθεί στην Αθήνα, καλούνται οι παρακάτω αθλητές και  αθλήτριες  για τη συμμετοχή τους. Οι  αθλητές και οι αθλήτριες θα μετακινηθούν  ακτοπλοϊκώς με αναχώρηση στις 23/2 από Χάνια και Ηράκλειο, με επιστροφή στις 26/2 (πρωί)  και θα συνοδεύονται από τους κκ. Χιωτάκη Γιώργο, Κομποδιέτα Κώστα και Πετράκη Μιχάλη. Κορίτσια ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ (ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ Ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ) ΜΑΚΡΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ…

Διαβάστε περισσότερα

Τιμήθηκαν ο Περιφερειάρχης Κρήτης και η ΑΝΕΚ- BLUE STAR FERRIES για την προσφορά του στον αθλητισμό και το μπάσκετ

«Υποστηρίζουμε τον αθλητισμό στην Κρήτη γιατί ενώνει», τόνισε ο Περιφερειάρχης Κρήτης Σταύρος Αρναουτάκης κατά την διάρκεια εκδήλωσης που έγινε για την κοπή της Βασιλόπιτας, της Ένωσης Καλαθοσφαιρικών Σωματείων Κρήτης (Ε.ΚΑ.Σ.Κ.).  Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης ο Πρόεδρος της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης (ΕΟΚ) Βαγγέλης Λιόλιος, απένειμε στον Περιφερειάρχη Κρήτης τιμητική πλακέτα της ΕΚΑΣΚ για την προσφορά του στο μπάσκετ και τον αθλητισμό, ενώ αναφέρθηκε στη συνεργασία με την Περιφέρεια για το Final 8 χαρακτηρίζοντας την «άριστη και υπόδειγμα για άλλες…

Διαβάστε περισσότερα

ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ ΕΚΑΣΚ ΑΠΟ 17-19/02/2024

17/02/24 ΛΙΝΤΟ 09:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ 2 ΟΦΗ 3 17/02/24 ΛΙΝΤΟ 11:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ ΑΣΚΗΣΗ 17/02/24 ΛΙΝΤΟ 13:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ ΡΕΘΥΜΝΟ BC 17/02/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 11:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Β ΟΜΙΛΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2 ΑΟΜ ΜΕΣΣΑΡΑ 17/02/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 13:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. 17/02/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 15:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ 17/02/24 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 11:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟ BC 2 ΟΦΣ ΧΑΝΙΩΝ…

Διαβάστε περισσότερα

ΚΛΗΣΗ ΑΘΛΗΤΩΝ ΓΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

Στο πλαίσιο του αναπτυξιακού προγράμματος της ΕΟΚ , καλούνται οι παρακάτω αθλητές (γεννημένοι 2010) στην προπόνηση που θα πραγματοποιηθεί στο κλειστό ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ την παρακάτω μέρα και ώρα:17/02/2024 / 12:00-13:30* (Οι αθλητές παρακαλούνται να προσέλθουν 15 λεπτά νωρίτερα από την ορισμένη) ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ) ΖΕΡΒΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ) ΦΡΟΓΑΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣ-ΜΙΧΑΗΛ (ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ) ΣΜΥΡΝΑΚΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ (ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ Ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ) ΣΩΜΑΡΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ Ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ) ΔΡΑΜΟΥΝΤΑΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ Ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ)…

Διαβάστε περισσότερα

Αποτελέσματα Αγώνων 10 και 11/2/2024

10/02/24 ΛΙΝΤΟ 10:30 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 52 43 10/02/24 ΛΙΝΤΟ 12:30 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 28 85 10/02/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 13:30 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΑΣΚΗΣΗ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 59 63 10/02/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 19:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. 53 97 10/02/24 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 11:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟ BC 1 ΟΦΗ 2 72 42 10/02/24 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 18:30 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟ BC ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 77 48 10/02/24 ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 14:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ…

Διαβάστε περισσότερα

ΤΟ ΟΡΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 10 ΚΑΙ 11/2/2024

10/02/24 ΛΙΝΤΟ 10:30 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 10/02/24 ΛΙΝΤΟ 12:30 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 10/02/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 13:30 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΑΣΚΗΣΗ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 10/02/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 19:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. 10/02/24 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 11:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟ BC 1 ΟΦΗ 2 10/02/24 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 18:30 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟ BC ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 10/02/24 ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 14:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ AOK XANΙΑ 10/02/24 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 14:30 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ…

Διαβάστε περισσότερα

προπόνηση κλιμακίου αγοριών δυτικής Κρήτης

Στο πλαίσιο του αναπτυξιακού προγράμματος της ΕΟΚ ,καλούνται οι παρακάτω αθλητές (γεννημένοι 2008-2009) στη προπόνηση που θα πραγματοποιηθεί στο κλειστό ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ (ΚΑΜΠΑΝΙ) την παρακάτω μέρα και ώρα: 12/2/2024 ώρα 16:00 -17:30* (Οι αθλητές παρακαλούνται να προσέλθουν 15 λεπτά νωρίτερα από την ορισμένη) ΜΠΑΓΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ Ο ΚΥΔΩΝ) ΡΟΔΟΜΑΓΟΥΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ Ο ΚΥΔΩΝ) ΦΡΑΓΚΟΠΟΥΛΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ Ο ΚΥΔΩΝ) ΗΛΙΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΧΑΝΙΩΝ) ΚΑΨΑΛΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ) ΔΟΥΓΑΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΧΑΝΙΑ)…

Διαβάστε περισσότερα

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ 3-4/2/2024

03/02/24 ΛΙΝΤΟ 16:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Β ΟΜΙΛΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2 ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 56 36 03/02/24 ΛΙΝΤΟ 18:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ 45 36 03/02/24 ΛΙΝΤΟ 19:30 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΡΕΘΥΜΝΟ BC 87 59 03/02/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 16:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Β ΟΜΙΛΟΣ ΗΡΟΔΟΤΟΣ 2 ΟΦΗ 3 61 52 03/02/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 18:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 51 41 03/02/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 20:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΣΚΗΣΗ ΧΑΝΙΑ BC 72 66 03/02/24 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 16:30…

Διαβάστε περισσότερα