ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 6-7/4/2024

06/04/24 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 17:00 ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΕΦΗΒΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟ BC ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. 06/04/24 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 19:00 ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΕΦΗΒΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 06/04/24 Β.Α.Κ. 12:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U15 ΑΓΟΡΙΑ 3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΟΦΗ 2 ΡΕΘΥΜΝΟ BC 3 06/04/24 ΤΑΥΡΩΝΙΤΗ 15:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U15 ΚΟΡΙΤΣΙΑ 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ Α Ε ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΚΙΣΣΑΜΟΥ ΑΟ 06/04/24 ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟ 16:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U15 ΚΟΡΙΤΣΙΑ 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΑΟ ΚΥΔΩΝ 07/04/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 14:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U15 ΑΓΟΡΙΑ 3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΗΡΟΔΟΤΟΣ 2 07/04/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 16:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΡΗΤΗΣ…

Διαβάστε περισσότερα

ΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΑΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ

Η ομάδα του ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ κατέκτησε το πρωτάθλημα Παίδων της Ε.ΚΑ.Σ.Κ. Οι παίδες του ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ αναδείχτηκαν πρωταθλητές στο κατάμεστο Λίντο, κερδιζοντας τον τελικό του final 4 με την αξιόμαχη ομάδα του ΓΑΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑ με 73-48. Νωρίτερα, στο μικρο τελικό της διοργάνωσης και σε ένα συναρπαστικό αγώνα, ο ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ νίκησε στη παράταση τον ΑΟ ΚΥΔΩΝ με 83-77 Στους ημιτελικούς του Σαββάτου τα αποτελέσματα ήταν: 30/03/24 ΛΙΝΤΟ 18:00 ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ 58 69 30/03/24…

Διαβάστε περισσότερα

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ

Στο κλειστό γυμναστήριο Λίντο στο Ηράκλειο θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο το FINAL 4 για την ανάδειξη του πρωταθλητή Κρήτης στους Παίδες. Το Σάββατο θα γίνουν οι 2 ημιτελικοί ανάμεσα στις ομάδες : ΚΥΔΩΝ – ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ και ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ Ο Μικρός τελικός θα γίνει στις 12.00 Ο Μεγάλος τελικός θα γίνει στις 14.00

Διαβάστε περισσότερα

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 30-31/3/2024

30/03/24 ΛΙΝΤΟ 18:00 ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ 30/03/24 ΛΙΝΤΟ 20:00 ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ AOK XANΙΑ 30/03/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 15:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΣΚΗΣΗ ΑΟ ΚΥΔΩΝ 30/03/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 17:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ 30/03/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 21:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ 30/03/24 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 18:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟ BC ΧΑΝΙΑ BC 30/03/24 ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 18:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ BC 30/03/24 ΤΑΥΡΩΝΙΤΗ 14:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U15 ΚΟΡΙΤΣΙΑ 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ…

Διαβάστε περισσότερα

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ – ΣΥΛΛΥΠΗΤΗΡΙΟ

Η ΕΚΑΣΚ αποχαιρετά με βαθιά  θλίψη τον Δημήτρη Περυσινάκη, που έφυγε ξαφνικά από τη ζωή. Ο Δημήτρης ήταν ένας άνθρωπος που υπηρέτησε με ανιδιοτέλεια και θετική σκέψη το μπάσκετ, τόσο ως μέλος του ΔΣ  της ΕΚΑΣΚ, όσο και ως ενεργός παράγοντας των σωματείων του Ηρακλείου. Εκφράζουμε τα θερμά μας  συλλυπητήρια στους οικείους του.

Διαβάστε περισσότερα

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 16 -20/3/2024

16/03/24 ΛΙΝΤΟ 13:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ ΑΟ ΚΥΔΩΝ 16/03/24 ΛΙΝΤΟ 15:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 16/03/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 14:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΑΣΚΗΣΗ ΑΟ ΚΥΔΩΝ 16/03/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 16:00 ΜΠΑΡΑΖ  ΠΑΙΔΩΝ Β ΡΕΘΥΜΝΟ ΒC ΠΕΔΙΑΔΑ  ΑΟΧ 16/03/24 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 12:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 16/03/24 ΧΑΝΙΩΝ 11:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 16/03/24 Β.Α.Κ. 10:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ 17/03/24 ΛΙΝΤΟ 19:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ Β ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ…

Διαβάστε περισσότερα

Πρωταθλήματα Ενώσεων U15 & U16

Τα πρωταθλήματα ενώσεων U15 & U16 αγοριών ολοκληρώνονται για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, το διήμερο 16-17.03.2024, με την διεξαγωγή στο ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ των δύο (2) FINAL-4. Θα διεξαχθεί ένα (1) FINAL-4 για κάθε ηλικιακή κατηγορία (U15 & U16) και θα αγωνιστούν συνολικά οχτώ (8) ομάδες και 108 αθλητές. Στα Final-4 θα συμμετέχουν οι πρώτες ομάδες του κάθε ομίλου (ΒΟΡΡΑΣ, ΝΟΤΟΣ), όπως αυτές προέκυψαν από τους αγώνες της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος ενώσεων, οι οποίες στα ημιτελικά θα αναμετρηθούν με…

Διαβάστε περισσότερα

ΑΠΟΤΕΛΈΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ 6-10/3/2024

06/03/24 ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ 18:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ Β ΚΡΗΤΗΣ ΑΟΗ ΟΑΣΗ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 48 113 09/03/24 ΛΙΝΤΟ 09:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 58 48 09/03/24 ΛΙΝΤΟ 11:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ 52 32 09/03/24 ΛΙΝΤΟ 13:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΑΟ ΚΥΔΩΝ 47 18 09/03/24 ΛΙΝΤΟ 17:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΑΟ ΚΥΔΩΝ 73 45 09/03/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 18:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ 6 66 09/03/24 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 19:30 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ…

Διαβάστε περισσότερα