Τα αποτελέσματα των Νεανίδων της ΕΚΑΣΚ (2η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής: ΑΟΚ Ιεράπετρας-Ηρόδοτος 26-63ΟΑΧ2000-Αρκάδι 14-68Πλατανιάς-Εργοτέλης 26-77ρεπό: ΟΑΧ  Τα φύλλα αγώνα:ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 26-77ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 3-18, 10-17, 4-22, 2-20Διαιτητές: Ξυλάς-ΜαρινάκηςΠλατανιάς(Καλλιπολιτης) Γεωργιάδη 9, Ντοκο , Μπασακη 5, Πουρσανιδη 2, Δουτουλακη 2, Κετα 8. Εργοτέλης (Χριστοδούλου Π.) Γιγουρτακη 14, Χριστοδουλάκη 13, Βαβαλη 18, Λαγουδακη 6, Ρίκα 4, Γιαννουλακη 6, Σφακιανάκη 6, Μακρακη 4, Μετά 6. ΟΑΧ2000-ΑΡΚΑΔΙ 14-68ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 4-13, 4-19, 2-21, 4-15Διαιτητές: Τσαϊρίδης-ΜπουζουνιεράκηςΟΑΧ 2000 (Νταουντάκη): Λιανιδάκη, Σκαλίδη, Μπικάκη 2, Παπαδάκη, Ελευθερίου 4, Καστανάκη 8, Ελευθεράκη, Κάτρη, Μανουσάκη, Καρατζά. ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Κώστας Πλευράκης):…

Διαβάστε περισσότερα

Τα αποτελέσματα των Εφήβων (2η αγωνιστική)

ΕΦΗΒΩΝ Α Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:Ηρόδοτος-Εργοτέλης 52-79Ανδρογέας-ΟΑΧ 65-55ΑΟΚΧ-Δειλινό 83-61Ηράκλειο-ΑΟΚΙ 77-68Ρέθυμνο BC-ΟΦΗ 50-62 Τα φύλλα αγώνα:ΗΡΟΔΟΤΟΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 52-79 ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-22, 29-33, 43-57, 52-79 Ηρόδοτος (Νασούφης): Παλιατσός, Χριστοδουλάκης, Κομψέλης 11, Κοπιδάκης, Μακράκης, Τσιναρίδης 2,  Μανασσάκης 7,  Καραγιαννάκης 15, Λαμπράκης 10, Καραγιαννάκης 5, Κατσούρης 2. Εργοτέλης (Τουσας): Καραπανος 8, Αλεξανδροπουλος 11, Γιανμιαδακης 9, Μελιδωνιωτης 6, Λαγουδακης 5, Πρινιανακης 9, Καραπανος κ. 5, Βαρακλας 8, Μαλαμας 6, Γιαννοπουλος, Αντιφυλιωτης 10, Σωμαρακης 2. ΑΟΚΧ-ΔΕΙΛΙΝΟ 83-61ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-22, 29-14, 18-10, 15-15Διαιτητές: Κώτσου-Κουλιεράκη ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ-ΟΑΧ 65-55ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:23-26, 19-9, 8-16,…

Διαβάστε περισσότερα

Τα αποτελέσματα των Παίδων (2η αγωνιστική)

ΠΑΙΔΩΝ Α Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:Ρέθυμνο BC- Hράκλειο 54-80Ακρωτήρι-ΟΑΧ 74-42ΑΟΚΧ-ΟΦΗ 50-74Εργοτέλης-Πεδιάδα 100-33Κύδων-Ανδρογέας 53-52 Τα φύλλα αγωνα:ΡΕΘΥΜΝΟ BC-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 54-80 ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-14, 21-38, 36-60, 54-80. Ρέθυμνο BC (Δημήτρης Τσαρουχάς): Ξενίδης, Μανουκαράκης 2, Τσαχάκης 11(1), Τσικνάκης 3(1), Κωνσταντινίδης 11, Αλεξάκης 3(1), Απανωμεριτάκης 4, Τζώρτζογλου 2, Λίτινας 8, Γκιουλέας 5, Ταταράκης 3, Μπιτζέκου 2. Ηράκλειο (Μακράκης): Κατσούρι 5, Σπινθουράκης, Λαμπράκης 2, Μηλαθιανάκης 16, Κανατάκης 12(2), Φίσκας 3, Γεννιτσαρίδης 14(2), Σαραντουλάκης 17(3), Δελατόλας 2, Τέιλορ 5(1), Κοκκινάκης, Βένιος 4. ΑΚΡΩΤΗΡΙ-ΟΑΧ 74-42ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-10, 21-12, 10-6, 24-14Διαιτητές: Κουλιεράκη-Τεπερίδης ΑΟΚΧ-ΟΦΗ…

Διαβάστε περισσότερα

Τα αποτελέσματα των Ανδρών της Ε.ΚΑ.Σ.Κ. (1η αγωνιστική)

Με το… δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα Ανδρών της ΕΚΑΣΚ ο Ηρόδοτος, ο οποίος πήρε το θετικό αποτέλεσμα της Ακαδημίας  Ρεθύμνου με 72-41. Μεγάλο «διπλό» πανηγύρισε η Ιεράπετρα στα Χανιά, καθώς πήρε το θετικό αποτέλεσμα του Κύδωνα με 81-48. Με τον Αλέξανδρο Σπηλιόπουλο να… καθαρίζει, το Δειλινό κατέκτησε την πρωτη του νίκη πανηγυρίζοντας του Ανδρογέα με 63-59. Με την Μεσσαρά να επιβάλει το ρυθμό της απέναντι στην Πεδιάδα και εν τέλει να επικρατεί με 68-45 έκλεισε το ματς στο…

Διαβάστε περισσότερα

Οι Αθλητές του Αναπτυξιακού της Ε.ΚΑ.Σ.Κ. στο Ν. Ηρακλείου

Τους αθλητές που θα συμμετέχουν στο Αναπτυξιακό πρόγραμμα της Ε.ΚΑ.Σ.Κ. στο Ν Ηρακλείου, ανακοίνωσε η Ένωση.Ετσι οι Αθλητές που έχουν γεννηθεί το 2007 (16.30-17.50) και το 2008 (18.00-19.20) καλούνται να βρεθούν την Δευτέρα 26/10/20 στα «2 Αοράκια».  Αναλυτικά: «Καλούνται οι παρακάτω αθλητές γεννηθέντες τα έτη, 2007 και 2008, να βρίσκονται στο κλειστό γυμναστήριο 2 Αοράκια , την Δεύτερα 26/10/20 και ώρα 18.00-19.30, προκειμένου να λάβουν μέρος στην προπόνηση του Αναπτυξιακού προγράμματος Αγοριών Ν. Ηρακλείου. Σας γνωρίζουμε ότι, λόγω αλλαγών στο πρόγραμμα…

Διαβάστε περισσότερα

Posted in ΑΓΟΡΙΑ 2007-2008, ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟ Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οι Αθλητές του Αναπτυξιακού της Ε.ΚΑ.Σ.Κ. στο Ν. Ηρακλείου
Οι «13» του Ανδρικού πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚ

Μετά το κύπελλο της ΕΚΑΣΚ, οι ομάδες Ανδρών της Κρήτης ετοιμάζονται να μπουν στο παρκέ (24/10) προκειμένου να ξεκινήσει το 52ο πρωτάθλημα στην ιστορία της Ένωσης. Ο θεσμός αναμένεται να είναι ιδιαίτερα συναρπαστικός φέτος με τους 13 διεκδικητές να λαχταρούν για την επιστροφή τους στη δράση. Ανάμεσα στους συμμετέχοντες ξεχωρίζει η παρουσία του Ρέθυμνου, το οποίο υποβιβάστηκε από τη Basketleague, η συμμετοχή του Ηράκλειο ΟΑΑ, που αποφάσισε να μη δηλώσει στην Γ’ Εθνική αλλά και ο  νεοσύστατος (όσον αφορά το Αντρικό)…

Διαβάστε περισσότερα

Τα κορίτσια του Αναπτυξιακού στο Ν. Ηρακλείου

α κορίτσια που θα συμμετάσχουν στο Αναπτυξιακό πρόγραμμα της Ένωσης, από τον νομό Ηρακλείου, ανακοίνωσε η ΕΚΑΣΚ.  Η ανακοίνωση:«Καλούνται οι παρακάτω αθλήτριες γεννηθείσες τα έτη 2005,2006,2007 και 2008, να βρίσκονται στο κλειστό γυμναστήριο Αλικαρνασσού, την Τετάρτη 21/10/20 και ώρα 16.30, προκειμένου να λάβουν μέρος στην πρώτη προπόνηση του Αναπτυξιακού προγράμματος κοριτσιών Ν. Ηρακλείου.  ΓΑΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ  ΕΡΓΑΖΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 2005  ΧΑΛΕΠΑΚΗ ΧΡΥΣΑ 2006  ΘΕΟΔΩΣΟΥΛΗ ΑΝΝΑ 2007  ΜΑΡΚΕΛΗ ΨΑΡΑ 2007  ΔΙΛΒΟΗ ΧΡΥΣΑ 2008  Ο.Φ.Η.  ΑΛΙΦΡΑΓΚΗ ΦΩΤΕΙΝΗ 2005  ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 2005  ΤΖΑΝΕΤΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ…

Διαβάστε περισσότερα

Τα αποτελέσματα των Εφήβων (1η αγωνιστική)

ΕΦΗΒΩΝ Α Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής: Εργοτελης-Ρεθυμνο bc 62-43 ΟΑΧανιων-Ηροδοτος 38-60 Δειλινό -Ανδρογεας ΓΑΣ 53-66 ΑΟΚ Ιεραπετρα-ΑΟΚΧ 78-82 ΟΦΗ-Ηράκλειο ΟΑΑ 55-59 Τα φύλλα αγωνα: ΟΑΧ-ΗΡΟΔΟΤΟΣ 38-60 ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:11-10, 7-18, 7-20, 12-12 Διαιτητές:Κώτσου-Δημητρόπουλος ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ-ΑΟΚΧ 78-82 ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-11, 23-27, 12-17, 17-27 Διαιτητές: Σκανδαλάκης-Σταγάκης ΟΦΗ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 55-59 ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-8, 15-24, 20-15, 7-12 Διαιτητές: Μακρής-Χρυσός ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΡΕΘΥΜΝΟ BC 62-43 ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-15, 20-07, 13-14, 21-7 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Τούσας): Καραπάνος Α. 3, Αλεξανδρόπουλος 5, Γιαμνιαδάκης 2, Μελιδονιώτης 6, Αντωνακάκης, Πρινιανάκης 8, Καραπάνος Κ. , Βαράκλας 11, Μαλαμάς 4, Γιαννόπουλος, Αντιφυλιώτης 20,…

Διαβάστε περισσότερα

Τα αποτελέσματα των Νεανίδων (1η αγωνιστική)

ΝΕΑΝΙΔΕΣ  Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:  Αρκάδι-ΑΟΚΙεράπετρα 58-32            Εργοτέλης-ΟΑΧ 2000 20-0 ΟΑΧανίων-Πλατανιάς 83-11 Ρεπό: Ηρόδοτος Τα φύλλα αγωνα: ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ-ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 58-32 ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-13, 31-20, 45-25, 58-32 ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Γιαννακάκη, Λαζίδου 4, Βεργιτσάκη 8, Απαβαλοάιε 15, Λεμπιδάκη 8(2), Μυλωνά 3, Μεργέμογλου 8, Καβρουλάκη, Ζολώτα Ε. 4, Ζολώτα Μ. 2, Ζαμπετάκη, Σταυγιανουδάκη 6. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Στρατάκης): Κοσμίδη 8, Αρχαγγελίδη 5(1), Στειακάκη, Φρονιμάκη Λ. 2, Φρονιμάκη Δ. 4, Μπουρλάκη 3, Μπινιχάκη, Φωνιαδάκη, Δουβίτσα 1, Λιαπάκη Ι., Λίκα 5, Λιαπάκη Σ. 4(1)….

Διαβάστε περισσότερα

Τα αποτελέσματα των Παίδων (1η αγωνιστική)

ΠΑΙΔΕΣ Α Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:Ηράκλειο-Κύδων 66-34 ΟΑΧ-Ρέθυμνο bc 33-62          ΟΦΗ-Ακρωτήρι 58-62 Πεδιάδα-ΑΟΚΧ 70-71 Ανδρογέας-Εργοτέλης 68-70 Τα φύλλα αγωνα: ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 68-70 ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-17, 20-22, 10-12, 21-20 Ανδρογεας (Σηφομιχελάκης): Παπαδάκης, Καπετανάκης 4, Βουιδασκής, Πρωτοσύγκελος, Γαρεφαλάκης, Μιχόπουλος, Ξηρουχάκης 33, Στρατάκης 1, Παρασκευαϊδης 15, Ξυπάκης, Ρογδάκης, Αφραθιανάκης 15. Εργοτέλης (Χριστοδούλου Π.): Κονταξάκης, Τζιαβάσν. 10, Κατσαράκης 12, Κουτεντάκης, Μπαλιλάι 4, Δουλγεράκης 18, Σινανίδης, Καράμπολης 8, Μπαγιάτης, Τζιάβας μ. 2, Γιαννακάκης , Καφάσης 16. ΟΑΧ- ΡΕΘΥΜΝΟ BC 33-62ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 04-12, 16-32, 30-41, 33-62 ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Ψυχογιού): Καμπουράκης…

Διαβάστε περισσότερα